Oferty współpracy

 

 

ZAPROSZENIE DO REALIZACJI PROJEKTÓW - KAZACHSTAN

⇒  Narodowa Spółka „Socjalno-Przedsiębiorcza Korporacja „Esil” S.A. (obwód akmoliński, Kazachstan) zaprasza firmy polskie do realizacji projektów:
1)    Reprodukcyjna ferma bydła do produkcji nabiału (koszt 9-10 mln EUR). Projekt znajduje się na etapie przygotowawczym. Projekt części budowlanej jest praktycznie gotowy. Potrzebny jest dostawca bydła i oprogramowania.
2)    Ferma drobiu o mocy 31,7 tys. ton mięsa rocznie (koszt 43,8 mln EUR). Cała dokumentacja jest przygotowana, ewentualnie potrzebna jest aktualizacja na datę bieżącą.
Oprócz tego poszukiwani są partnerzy do realizacji następujących projektów:
1)    Głębokie przetwórstwo pszenicy do 100 000 ton rocznie – produkcja glutenu i skrobi
2)    Szklarnie 5- 10 ha
3)    Kompleks hodowli świń o mocy 25-30 tys. głów rocznie
4)    Projekt modernizacji elektrociepłowni
5)    Produkcja jęczmiennego słodu piwnego
Przedstawiciele korporacji zainteresowani są przyjazdem do Polski w celu szczegółowego omówienia powyższych tematów.  Inicjatorem projektów jest Narodowa Spółka „Socjalno-Przedsiębiorcza Korporacja „Esil” S.A., 100% udziałowcem której jest Akimat (Urząd Wojewódzki) obwodu akmolińskiego. W celu realizacji projektów tworzone są spółki-córki z pozyskaniem partnerów-udziałowców. W sferze odpowiedzialności Korporacji znajdują się: zapewnienie subsydiów, włączenie projektów do programów państwowych, w ramach których także istnieje możliwość przyciągnięcia państwowych instytutów finansowych. W przypadku zainteresowania, prosimy o kontakt z ekspertem ZBH PAIH S.A. w Kazachstanie – Lubą Papuriną, e-mail: lyubov.papurina@paih.gov.pl

PRZETARG NA 180 POCIĄGÓW

⇒  Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że grupy zarządzające transportem w regionie paryskim Ile-de-France tj. Mobilités (dawny Stif), RATP i SNCF ogłosiły przetarg na 180 pociągów nowej generacji (146 w ofercie podstawowej i dodatkowe 34 opcjonalnie). Nowe pociągi mają zastąpić składy z lat 80-tych obecnie kursujące na linii RER B, która codziennie przewozi 900 tys. pasażerów w aglomeracji paryskiej na osi północ-południe i obsługuje m.in. główne paryskie lotnisko Roissy – Charles de Gaulle. Oczekuje się, że pierwsze dostawy zostaną zrealizowane w 2024 r. i po uzyskaniu homologacji wyjadą na tory w 2025. Wg kryteriów przetargu nowe pociągi powinny posiadać m.in. klimatyzację, system wideoprotekcji, 10%-20% miejsc dostępnych dla osób niepełnosprawnych, a także powinny być przystosowane do wykorzystania zarówno na liniach SNCF jak i RATP. Przetarg wpisuje się w decyzję z lipca 2016 o przyśpieszeniu wymiany pociągów o 5 lat (pierwotnie przewidywano 2030). Do czasu zakupu nowych pociągów przeprowadzana jest modernizacja obecnie kursujących składów w celu poprawy komfortu podróżnych. Nie podano całkowitej wartości przetargu, jednak tytułem porównania można przypomnieć, że w ub.r. IDFM oraz SNCF złożyły zamówienie w firmach Alstom i Bombardier na 255 pociągów o zbliżonych parametrach na łączną kwotę 3,75 mld euro. Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ...

ZAPROSZENIE DO PREKWALIFIKACJI NA BUDOWĘ ZAKŁADU UTYLIZACJI ODPADÓW we Lwowie

Dot. zaproszenia do udziału w prekwalifikacji przedsiębiorstw zainteresowanych przetargiem na budowę zakładu utylizacji odpadów we Lwowie (finansowanie EBOR, termin: 09.07.2018 r.) Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie zaprasza przedsiębiorców do udziału w prekwalifikacji na budowę zakładu utylizacji odpadów we Lwowie. W celu udziału w prekwalifikacji należy w terminie do 9 lipca br. przekazać stosowne dokumenty na adres zelene.misto@lvivcity.gov.ua. Informacje o wymaganych dokumentach oraz ich wzory można uzyskać pod tym samym adresem. Szczegółowe informacje, w tym zaproszenie do udziału we wstępnej kwalifikacji dostępne są TUTAJ...
Dane dot. przetargu:
Procurement ref: 9136-PRE-49437
Location: Ukraine
Business sector: Municipal
Project number: 48466
Funding source: EBRD, CTF, E5P
Contract type: Project goods, works and services
Issue date:08 Jun 2018
Closing date: 09 Jul 2018 at 17:00 Local time
 
Dane kontaktowe:
Lviv Communal Enterprise «Zelene Misto»
Address: City Hall, Rynok Square 1, Lviv, 79008, Ukraine
Contact person: Mr. Vadym Nozdria, Director
Tel: +38 (032) 297 55 78
Email:  zelene.misto@lvivcity.gov.ua

Wybrane ofert biznesowe Enterprise Europe Network.  Więcej ofert znajdziesz TUTAJ

BRAT20180223001 Nowatorski start up z Austrii opracował trzy różne rodzaje poduszek wypełnianych granulatem drzewnym (sosna pinia). Wraz ze wzrostem zamówień firma poszukuje europejskich partnerów produkcyjnych do szycia, wyszywania i wypełniania poduszek wykonanych z wełny merino (wypełnionych granulatem drzewnym). Zawarcie umowy produkcyjnej ma na celu zwiększenie produkcji oraz redukcję kosztów.
BOCZ20180319001 Mała czeska firma stworzyła urządzenie magazynujące energię do użytku domowego. Jest to jednofazowe urządzenie, posiadające system zarządzania energią, baterię, elektroniczne systemy sterowania, bezpieczeństwa i komunikacji, inwerter oraz ładowarkę fotowoltaiczną. Firma poszukuje firm z sektora fotowoltaicznego w celu podpisania umowy agencyjnej lub dystrybucji.
 BOLT20180321002 Litewska firma produkująca ręcznie tkane wyroby, takie jak szaliki i narzuty z naturalnych materiałów (jedwab, wełna, len) poszukuje dystrybutorów.
 BRNL20180215001 Holenderskie MŚP projektuje, produkuje i sprzedaje ręcznie robione skórzane torebki damskie, paski i akcesoria z najwyższej jakości produktów. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na nową linię produktów, tzw. sandały Rzymianki, firma poszukuje producentów wspomnianego obuwia zainteresowanych współpracą w ramach umowy produkcyjnej.
 BOTR20171221001 Turecka firma produkująca systemy podgrzewania wody, pompy ciepła oraz profile aluminiowe poszukuje możliwości nawiązania współpracy z wiarygodnymi partnerami z Europy zajmującymi się pompami ciepła. Firma jest zarejestrowanym dostawcą produktów dla ONZ i oferuje przyjazne dla środowiska rozwiązania tworzone przy użyciu opatentowanych technologii. Firma poszukuje dystrybutorów. Więcej...

Norweska firma poszukuje producenta rozwiązań przeciwpożarowych, hydraulicznych i natryskowych

⇒ Największy norweski dostarczyciel usług hydraulicznych  poszukuje producenta rozwiązań przeciwpożarowych, hydraulicznych i natryskowych. Firma wymaga, aby producent miał doświadczenie w realizowaniu projektów w Skandynawii.
Link do strony firmy: VB.no  Więcej informacji udzieli Pani Martalena Madej, Kierownik Biura Handlowego w Oslo tel.: +47 462 43 456; e-mail: martalena.madej@paih.gov.pl.
 

Zaproszenie do współpracy z firmą Boeing, spotkanie 24.06.2018 r.  w Warszawie

⇒ Amerykański koncern lotniczy jest zainteresowany bliższym rozeznaniem możliwości współpracy z sektorem badawczo-rozwojowym, wyższymi uczelniami technicznymi, a także firmami, które oferują rozwiązania mogące znaleźć zastosowanie w szeroko rozumianym lotnictwie cywilnym (np. badania nad materiałami czy alternatywnymi paliwami, rozwiązania z zakresu IT, designu czy rozrywki pokładowej).  Spotkanie w Warszawie — w odróżnieniu od organizowanego dwa dni wcześniej w Rzeszowie — będzie właśnie zaadresowane do podmiotów spoza sektora lotniczego, które uznają, że ich oferta technologiczna może zainteresować partnerów z Boeinga. Firmy zainteresowane udziałem w spotkaniu w Warszawie zapraszamy do wzięcia udziału we wstępnej kwalifikacji poprzez wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go najpóźniej do czwartku 24 maja br. na adres daniel.piekarski@msz.gov.pl. Czytaj więcej...
 

Francuska firma realizująca projekt przebudowy lotniska Paryż Orly, poszukuje przedsiębiorstw, które są w stanie dostarczyć cały asortyment lub poszczególne produkty z poniższej listy. Zainteresowane firmy proszę o kontakt: tel.  +48 89 512 51 72 lub e-mail: a.bailey@warmia.mazury.pl

⇒  Sufity podwieszane:
⦁    kasetony z włókna mineralnego,
⦁    BA13,
⦁    płyty gipsowo-kartonowe,
⦁    kasetony z siatki metalowej,
⦁    kasetony z mikro perforowanych listew metalowych,
⦁    kasetony z perforowanych tacek metalowe,
⦁    szkielety metalowe.
⇒    Okładziny:
⦁    okładziny z litego drewna,
⦁    okładziny drewniane lakierowane płyty MDF,
⦁    okładziny z drewna laminowanego,
⦁    okładziny ze szkła lakierowanego,
⦁    okładziny metalowe,
⦁    szkielety metalowe

⇒  Ścianki działowe:
⦁    oszklone przegrody na zacisk oraz łączone na krawędziach,
⦁    ścianki z melaminy/laminatu,
⦁    płyty gipsowo-kartonowe,
⦁    ramy.
⇒     Zamki (ślusarka/obróbka metalu).

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej znajdziesz tutaj.

  
Akceptuję