Kolejna edycja "Otwartych na Skandynawię" już za nami.

W elbląskim Ratuszu Staromiejskim 18 października 2018 roku odbyła się konferencja „Otwarci na Skandynawię”. Przedsiębiorcom z krajów skandynawskich zaprezentowano na niej potencjał inwestycyjny i możliwości eksportowe firm z Warmii i Mazur.


W konferencji wzięli udział liczni przedstawiciele samorządów, przedstawiciele biznesu z Warmii i Mazur,  reprezentanci ambasad oraz przedstawiciele firm z Danii, Finlandii i Szwecji zainteresowanych nawiązaniem współpracy gospodarczej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Konferencję prowadził Piotr Burczyk, zastępca dyrektora Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a otwarcia dokonał Zygmunt Kiersz, Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uczestników powitał również Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Przedstawiciel firmy Unibep S.A. podzielił się swoim doświadczeniem z działalności na rynku skandynawskim, z kolei o Warmii i Mazurach z perspektywy inwestora ze Skandynawii opowiedział przedstawiciel firmy F-Secure. Podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni goście rozmawiali o znaczeniu nowoczesnych technologii dla rozwoju gospodarczego i prowadzenia biznesu. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch warsztatach do wyboru: dotyczącym przygotowywania oferty eksportowej na rynki skandynawskie oraz o zasadach prowadzenia biznesu w Polsce. W czasie konferencji nie tylko dyskutowano o możliwościach i potencjale gospodarczym Warmii i Mazur, ale przede wszystkim korzystano z możliwości nawiązania kontaktów biznesowych z przedsiębiorcami ze Skandynawii. Zaowocowała ona zatem licznymi spotkaniami B2B przedstawicieli firm z Warmii i Mazur z przedstawicielami firm skandynawskich w celu nawiązania oraz poszerzenia współpracy między przedsiębiorcami.

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Miasto Elbląg. Honorowy patronat nad konferencją objęły Ambasada Finlandii, Ambasada Danii i Ambasada Szwecji.

                                

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej znajdziesz tutaj.

  
Akceptuję