Historia firmy ERKO ma już czterdzieści lat, a firma wciąż się rozwija, zarówno pod kątem produkcyjnym, jak i pracowniczym.

Firma stawia na ciągły rozwój

Kolejnym kamieniem milowym przedsiębiorstwa jest otwarcie nowej fabryki w Jonkowie pod Olsztynem, wraz z Centrum Badawczo-Rozwojowym Nowych Technologii. Ogromnym atutem firmy jest umiejętność łączenia dobrej, wręcz rodzinnej atmosfery w pracy, z dynamicznym rozwojem w branżach ELCTRO, AERO i ROBOTICS. Wnętrza nowej fabryki są zaprojektowane tak, żeby pracownicy mogli się zatrzymać, odetchnąć i zrelaksować. Firma zadbała także o to, żeby w fabryce była stołówka pracownicza, w której posiłki dla pracowników są dofinansowane z funduszu socjalnego. Zarząd ma świadomość tego, że pracownicy spędzając 40 godzin tygodniowo w firmie powinni mieć możliwość pracy w przyjaznej atmosferze i dobrze zaprojektowanych przestrzeniach.
To jest swoista inwestycja w kapitał ludzki, która się zwraca w postaci lojalnych, efektywnych i zaangażowanych pracowników, dzięki którym firma osiągnęła taki poziom specjalizacji. Bo nie każdy wie, że firma ERKO oprócz złączek kablowych i sprzętu elektrotechnicznego produkuje m.in. części do najnowszych turbowentylatorowych silników lotniczych takich gigantów jak Boeing i Airbus.

Myślenie przyszłościowe na każdym kroku

Niewątpliwie zwiedzając w Jonkowie najnowszą siedzibę ERKO na każdym kroku widać, że hasło firmy Think Future dotyczy naprawdę wszystkich obszarów działania. Dodatkowo budujący jest fakt, że ERKO to wielopokoleniowa firma rodzinna, ze stabilnymi korzeniami, która jest ceniona przez kooperantów z całego kraju. Obecnie ERKO jest twórcą rozwiązań automatyzujących proces produkcji największych fabryk w Polsce, jednym z kluczowych dostawców detali do silników do takich światowych gigantów, jak Pratt and Whitney General Electric Aviation. 

Źródło: Wydanie specjalne Gazety Olsztyńskiej – VI Kongres Przyszłości