Pomorski Hub Innowacji Cyfrowych, którego partnerem jest Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, uzyskał dofinansowanie Komisji Europejskiej i uzyskał status Europejskiego Hubu Innowacji Cyfrowych (European Digital Innovation Hub – Edih).

Park Naukowo-
Technologiczny w Ełku

Specjalizacją EDIH są rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, Robotyzacji, AI, VR/AR i Cyberbezpieczeństwa.

Zgodnie z założeniem modelu one-stop-shop wszystkie usługi będą dostępne w jednym miejscu – od audytów poziomu digitalizacji oraz szkoleń, poprzez wdrożenia testowe, po wsparcie z zakresu poszukiwania finansowania i tworzenia odpowiednich rozwiązań prawnych.

Łącznie planowanych jest wykonanie ponad 1600 usług w ciągu trzech lat, które z punktu widzenia firm sektora MŚP oraz sektora administracji publicznej będą dostępne w większości nieodpłatnie.

To znacząco ograniczy koszty wdrożenia najnowszych rozwiązań cyfrowych w działalności biznesowej i  wpłynie na podniesienie konkurencyjności firm na rynku.
PNT razem z partnerami będzie świadczyć usługi skierowane do przedsiębiorstw z północnej Polski z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Wspierane będą przedsiębiorstwa i podmioty administracji publicznej w obszarach nowych technologii.

Źródło: warmia.mazury.pl