Powstała aplikacja, która łączy osoby pracujące zdalnie z miejscami sprzyjającymi temu nowemu stylowi pracy. To część większego projektu, który ma przyciągnąć do regionu pracowników IT i osoby z sektora kreatywnego.

„Kurs na IT” to zestaw innowacyjnych działań promujących województwo warmińsko-mazurskie, ze szczególnym uwzględnieniem zachodniej części regionu jako miejsca do życia dla specjalistów świadczących zdalnie swoje usługi.

Informacje i porady

Zakłada stworzenie nowoczesnej aplikacji internetowej, na której przedstawione zostaną informacje o Warmii i Mazurach, istotne z perspektywy pracowników tego sektora gospodarki oraz wypowiedzi i porady od osób, które już przeprowadziły się do Krainy Tysiąca Jezior.

– Nie będzie to kolejny reklamowy landing page w stylu “przyjeżdżajcie na Mazury, bo mamy jeziora” – zapowiada Rafał Rybnik, prezes stojącej za projektem Fundacji Cadmus. – Portal ma dostarczać realną wartość użytkownikom.

Pandemia wymusiła zmiany i otworzyła przedsiębiorców na nowy model świadczenia usług. Według danych Inkubatora Technologicznego w Iławie, proces osiedlania się przedstawicieli branż IT i kreatywnych w zachodniej części województwa (wzdłuż linii kolejowej E65 Warszawa – Gdynia) już trwa. Planowane inwestycje komunikacyjne, jak budowa drogi ekspresowej S5 czy zwiększenie prędkości pociągów, zwróci uwagę na region kolejnych grup, których forma zatrudnienia zwalnia z obecności w biurze.

Praca z widokiem na jezioro

Ideą projektu „Kurs na IT” jest zintensyfikowanie tego procesu poprzez stworzenie produktu, który uświadomi osobom pracującym zdalnie, że mogą żyć na terenach atrakcyjnych przyrodniczo i kulturowo, nie tylko bez poświęcania swojego rozwoju oraz planów zawodowych, ale także szeroko pojętej jakości życia.

Damian, iOS Developer i jeden z ambasadorów projektu, tak mówi o swojej przeprowadzce na Mazury:

– Niższe koszty utrzymania, brak codziennego stresu związanego z przeciskaniem się przez zatłoczone ulice oraz życie bez pośpiechu. Po prostu balans pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym oraz mnóstwo twórczej energii. Któż nie chciałby sprawdzać swojej porannej poczty podziwiając jachty pływające po mazurskich jeziorach?

Planujesz krótkie workation lub dłuższy pobyt na Warmii lub Mazurach? Zaplanuj je z „Kursem na IT”!

A może prowadzisz miejsce, które sprzyja pracującym zdalnie? Wejdź na https://kursnait.pl i opublikuj informacje o swoich usługach, zupełnie za darmo!

Projekt realizowany jest przez Fundację Cadmus oraz Inkubator Technologiczny w Iławie. Współfinansuje go Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Więcej informacji:

Strona internetowa projektu: https://kursnait.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/kursnait.wm 

Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/kursnait