Zakończyła się już rekrutacja na UWM. Studenci mogli wybierać również wśród 75 kierunków, w tym 5 nowych.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski od dnia jego powstania nieprzerwanie się rozwija oraz kształci przyszłych potencjalnych pracowników. Obecnie struktura uczelni składa się z 15 wydziałów, Szkoły Zdrowia Publicznego i Filii w Ełku. W roku akademickim 2020/21 kształciło się ok. 18 tys. studentów, w tym ok. 17 tys. na studiach stacjonarnych oraz 600 doktorantów i ok. 1 tys. osób na studiach podyplomowych. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora w 21 dyscyplinach naukowych i doktora habilitowanego w 16 dyscyplinach. Wprowadzenie nowości ma na celu wyjście naprzeciw potrzebom studentów oraz rynku pracy, który dynamicznie się zmienia. Istotne jest również dopasowanie kierunków kształcenia do potrzeb pracodawców w regionie.

5 nowych kierunków

Rekrutacja na rok akademicki 2022/23 trwała do 8 lipca 2022 roku. Potencjalni studenci mogli wybierać spośród 75 atrakcyjnych kierunków, wśród których możemy zobaczyć najnowsze propozycje Uniwersytetu. Władze uczelni po szczegółowej analizie przeprowadzonej przez Biuro Analiz Rynkowych i Edukacyjnych z Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia zdecydowały podnieść atrakcyjność oferty i poszerzyć ją o trzy kierunki na studiach pierwszego stopnia – inżynieria w logistyce, produkcja muzyczna i realizacja dźwięku, doradztwo podatkowe oraz dwa kierunki na studiach drugiego stopnia – leśnictwo i dietetyka.

Najpopularniejsze kierunki

W roku 2021 na szczycie listy najczęściej wybieranych kierunków na UWM królowały między innymi kierunek lekarski, weterynaria, psychologia, prawo oraz kryminologia. Jak będzie w tym roku? Czy nowe kierunki będą cieszyły się równie wysoką popularnością? Okaże się już wkrótce.

Więcej informacji na stronie: http://www.uwm.edu.pl/

Źródło informacji: „Gazeta Olsztyńska”, uwm.edu.pl.