Z najnowszego raportu „Made in Poland” wynika, że rok 2021 był rekordowy, jeśli chodzi
o inwestycje w Polsce. Autorzy publikacji podkreślają, że inwestorzy z całego świata dostrzegają liczne atuty naszego kraju. Wśród nich wymieniają: korzystną lokalizację, nowoczesną infrastrukturę transportową, atrakcyjne koszty prowadzenia działalności gospodarczej, liczne zachęty inwestycyjne.

Autorem raportu „Made in Poland” jest JLL Polska w partnerstwie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Hays oraz ALTO. Raport zawiera wiele przydatnych informacji dla zagranicznych inwestorów i może stanowić przewodnik po polskim rynku. Przedsiębiorcy znajdą w nim wyjaśnienia dotyczące kwestii prawnych i podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce, informacje o dostępnym wsparciu instytucjonalnym, analizę polskiego rynku nieruchomości, sektora produkcyjnego i rynku pracy. Publikacja skierowana jest do firm produkcyjnych poszukujących odpowiedniej lokalizacji pod inwestycję, jak również tych już obecnych w Polsce, które planują rozwinięcie swojej działalności.

Jak podsumowują autorzy raportu – Polska jest dobrym miejscem do inwestycji,
co potwierdzają sami inwestorzy, wybierając nasz kraj spośród innych dostępnych lokalizacji.
W ubiegłym roku zagraniczne przedsiębiorstwa zainwestowały w Polsce ponad 3,5 mld euro, czyli o 800 mln więcej niż rok wcześniej. Nowe inwestycje mają przynieść zatrudnienie blisko 18 tysiącom osób.

Źródło: PAIH (www.paih.gov.pl)