Dom Polski Wschodniej w Brukseli organizuje kolejną edycję polskiej imprezy biegowej Polish Run. Polish Run odbędzie się już po raz czwarty, jednocześnie po raz pierwszy w wyjątkowej, zmienionej formule, bowiem w tym roku nie będzie wspólnego spotkania na starcie, rywalizacji ramię w ramię z innymi biegaczami i nie przekroczenia linii mety.

 „Run whenever and wherever you are” („Biegnij kiedykolwiek i gdziekolwiek jesteś”) – to tegoroczna idea biegu (podyktowana obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19), która przeniesie naszą rywalizację w wymiar wirtualny. Uczestnicy będą realizować dystans 10 kilometrów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu oraz dniu, w wyznaczonym przez nas przedziale czasowym. Samodzielnie wytyczona i pokonana dowolną techniką trasa zostawia nam pełną swobodę biegu, gwarantując jednocześnie brak kontaktu z innymi osobami. Bez presji i obaw, dla wielu z Nas, którzy zdecydują się na udział w biegu po raz pierwszy, będzie to świetny wstęp do prawdziwego współzawodnictwa, sposób na przełamanie wstydu i postawienie pierwszego kroku w nowym kierunku.

Dokładność, sposób i przekaz pomiaru czasu nie odbędą się w sposób znany z większości imprez biegowych. Z pełnym zaufaniem pozostawiamy to w rękach naszych Zawodników. Jedynym wymogiem jest udokumentowane ukończenie biegu w pełnym dystansie, przy zachowaniu niezbędnej rozwagi, wymogów bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z obecną sytuacją.

Warunki udziału w biegu:

 • Zawodnik może odbyć bieg w dniach 10 – 20 lipca 2020 roku.
 • Zgłoszenie uczestnictwa możliwe będzie od 10 czerwca do 20 lipca 2020 roku.
  Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowe wypełnienie formularza na stronie https://zapisy.sts-timing.pl/632/
 • Długość biegu wynosi 10 km.
 • Zawodnik może dystans 10 km pokonać w dowolnym terenie.
 • Dystans można pokonać na dwa sposoby:
  – Biegnąc “od startu do mety”, pokonując jednorazowo 10 km
  – “Na raty”. Dystans 10 km rozkładając na dowolne 2 dni. Suma 2 biegów musi dać łącznie dystans 10 km. 2 dni startowe muszą zawierać się w datach 10 – 20 lipca 2020 roku. 
 • Uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem rejestrującym czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia/zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem. 
 • Po ukończeniu Biegu Uczestnik przesyła swój wynik wypełniając formularz opublikowany przez Organizatora.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej biegu: http://www.polishrun.eu/