Ogromna sieć sklepów spożywczych Lidl stale rozwija swój system logistyczny. Obecnie planuje otwarcie kolejnego magazynu w Polsce, który ma powstać w gminie Gietrzwałd pod Olsztynem. Poza otwarciem nowego centrum dystrybucyjnego Lidl ma zmodernizować również kilometr drogi.

Trzeba przyznać, iż powiat olsztyński rośnie w siłę. We wrześniu w Stawigudzie otwarto najnowocześniejsze i największe centrum dystrybucyjne sieci sklepów Biedronka, w którym zatrudnienie mogło znaleźć kilkaset osób. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w planach jest kolejne centrum logistyczne. Tym razem jednak inwestorem będzie inna sieć popularnych sklepów spożywczych – Lidl, a obiekt ma powstać w gminie Gietrzwałd.

 – Radosną wiadomością jest decyzja wójta Gietrzwałdu, Jana Kasprowicza, który ściągnął inwestora pod nazwą Lidl, który będzie budował swoje centrum dystrybucyjne, a w drugim etapie sklep internetowy. Pierwszy etap to jest 7 hektarów. Oczywiście przy okazji wiemy już, że spółka zmodernizuje nam kilometr drogi prowadzącej do tego przedsiębiorstwa. W związku z tym mieszkańcy też otrzymają coś w zamianwyjaśnia starosta powiatu olsztyńskiego, Andrzej Abako.

Czy w Arboretum w Kudypach będziemy mieć Warmiński Ryneczek Lidla?

Ja już ze swojej strony rzuciłem temat, że chciałbym, by w Arboretum w Kudypach powstał Warmiński Ryneczek Lidla. W związku z tym mam też nadzieję, że mieszkańcy całej naszej aglomeracji będą mogli skorzystać z tego, co Lidl oferuje już nie tylko jako dystrybutor, tylko jako sprzedawca i będzie można w pięknej scenerii warmińskiej przyrody kupić sobie świeże produkty produkowane przez naszych wytwórców – dodał starosta.

Źródło: www.eska.pl.