Obserwujesz zmiany, jakie zachodzą w Twojej okolicy? Lubisz tworzyć grafiki i montować filmy? Ty i Twoi przyjaciele jesteście aktywni w mediach społecznościowych? Połączcie siły i weźcie udział w konkursie #15latWMwUE! Zwycięska drużyna wraz z opiekunem wyjedzie do Brukseli.

Konkurs organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zachęca do aktywnego i świadomego uczestnictwa w wydarzeniach społeczno-politycznych w Unii Europejskiej. Chcemy Was zachęcić do odkrycia, jak przez ostatnich 15 lat zmieniło się miejsce, w którym mieszkacie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy mieć od 16 do 18 lat oraz wspólnie stworzyć projekt multimedialny w formie wideo. Trwający maksymalnie 60 sekund film powinien promować pozytywne zmiany, które dokonały się w województwie warmińsko-mazurskim w wyniku członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy z nich zakłada opublikowanie nadesłanych filmików w portalu społecznościowym Twitter na oficjalnym koncie Departamentu Współpracy Międzynarodowej https://twitter.com/DwmWarmia

Zasada jest prosta: my wrzucamy Wasz film na nasz profil, a wy zachęcacie kolegów ze szkoły, rodzinę i znajomych, żeby go polubili – film, który zyska najwięcej „lajków-serduszek” wygrywa nagrodę publiczności użytkowników Twittera. Na zwycięską ekipę czekają nagrody rzeczowe.

Drugi etap to ocena nadesłanych prac przez jury konkursowe. Będziemy zwracać uwagę na oryginalność i pomysłowość, estetykę oraz uniwersalność przekazu. Zwycięzcy pojadą z nami do Brukseli, nagrody przewidziane są także dla drużyn, które zajmą miejsca II i III.

Prace przesyłajcie do 30 kwietnia 2019 r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Departament Współpracy Międzynarodowej, 10-562 Olsztyn, ul. Emilii Plater 1 z dopiskiem „Konkurs”.

Więcej informacji pod adresem mailowym dwm@warmia.mazury.pl

Do pobrania:
Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy

djembed