Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ukończył inwestycję w województwie warmińsko-mazurskim. Niemal całą powierzchnię Panattoni Park Elbląg wynajęła firma Flex – globalny dostawca urządzeń i technologii. Z obiektu korzysta również sieć kurierska DPD Polska.

Rozwój infrastruktury procentuje

– Ogromnie cieszy nas, że kolejne firmy dostrzegają potencjał rynku warmińsko-mazurskiego. Rozwój infrastruktury drogowej, nowoczesna powierzchnia przemysłowa i probiznesowe podejście władz lokalnych otwierają region na kolejne sektory, a wejście takich firm jak Flex to kolejne miejsca pracy dla miasta i regionu – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni i dodaje: – Sukces Panattoni Park Elbląg to dla nas znak i motywacja, że warto się tu rozwijać.

Obiekt  charakteryzuje się doskonałą lokalizację przy drodze ekspresowej S7, co gwarantuje świetną ekspozycję magazynu i dogodne połączenie nie tylko z regionem Trójmiasta, ale także z Warszawą i innymi regionami kraju.

Najemca zacznie korzystać z wynajętej powierzchni już w lutym 2023 r.

Kolejny rok na Mazurach

Panattoni Park Elbląg to kolejna realizacja firmy w regionie warmińsko-mazurskim. Deweloper dostarczył tu ponad 36 000 mkw. w ramach Panattoni Park Olsztyn, w którym powierzchnię wynajęła m.in. amerykańska firma specjalizująca się w branży recyklingu tekstyliów.

Ponadto w Ostródzie przedsiębiorstwo dostarczyło obiekt BTS dla Animex Foods, największej w Polsce firmy spożywczej, o powierzchni 10 150 mkw. Szyty na miarę budynek spełnił wysokie normy techniczne oraz uzyskał certyfikaty potwierdzające, że przechowywana żywność będzie bezpieczna. Na powierzchni ponad 10 000 mkw. znalazły się m.in. trzy chłodnie (z temperaturą od 0 do +6 °C), mroźnia z temperaturą kontrolowaną na poziomie -22 °C oraz magazyn suchy.

Źródło: panattonieurope.com