Wystawy, pokazy maszyn rolniczych, stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną, bogata oferta przetwórstwa spożywczego – to jedne z wielu atrakcji, które czekają na uczestników XXVIII edycji Jesiennych Targów Rolniczych.

W tym roku wydarzenie odbędzie się od 3 do 4 września na terenie lądowiska w Gryźlinach.

Nowa lokalizacja to przede wszystkim dużo większa powierzchnia wystawiennicza, a także miejsce doskonale skomunikowane zarówno dla posiadaczy własnego auta, jak i pod względem transportu publicznego. Partnerzy wydarzenia zaplanowali uruchomienie specjalnych linii autobusowych, które będą kursować na trasie Olsztyn Dworzec Główny – Gryźliny pętla.

Położone przy drodze ekspresowej S51 lądowisko w Gryźlinach stwarza komfortowe warunki do ekspozycji asortymentu wystawców. W dwóch halach namiotowych o powierzchni 1000 m2 każda prezentowany będzie dorobek wielu hodowców. Oprócz bydła mlecznego i mięsnego, nie zabraknie koni, owiec, królików, gołębi rasowych oraz alpak.

Dlaczego warto?

Jesienne Targi Rolnictwa to przedsięwzięcie o bogatej historii. Promuje rolnictwo i wyroby producentów z Warmii i Mazur. Są też doskonałą okazją do zapoznania się z nowinkami technologicznymi oraz do skorzystania z porad specjalistów. Stanowią przestrzeń wymiany wiedzy i doświadczeń z ekspertami. Na wydarzeniu obecny będzie komisarz UE ds. Rolnictwa Janusz Wojciechowski, który odpowiada za opracowanie długoterminowej wizji obszarów wiejskich i tworzenie nowoczesnego oraz zrównoważonego sektora rolnictwa w Unii Europejskiej.

Forum innowacji

W ramach tegorocznej edycji – obok wystaw i pokazów – organizator zaplanował blok merytoryczny, poświęcony m.in. popularyzacji najnowszych technologii w sektorze rolno-spożywczym. Wśród prelegentów pojawią się przedstawiciele Sieci na rzecz Innowacji w Rolnictwie, Krajowej Grupy Spożywczej S.A., a także software house Caruma. Omówione zostaną zagadnienia promujące innowacje dla branży w oparciu o technologię blockchain z przykładami różnych użyteczności. Nie zabraknie też rozmów na temat wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej, jak i trendów żywieniowych w czasach kryzysowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło: wmodr.pl oraz radioolsztyn.pl