Druk przestrzenny 3D to proces wytwarzania trójwymiarowych przedmiotów na podstawie komputerowego modelu. I tym, w wielkim skrócie, zajmuje się firma XT25 z Giżycka, która pomimo niedługiego stażu na rynku realizuje ambitne projekty na szeroką skalę. Jednym z takich wymagających zamówień było stworzenie 4 bardzo dużych elementów dla branży motoryzacyjnej w ciągu zaledwie 5 dni.

Klient zlecający projekt firmie XT25 miał ścisłe wymagania, co do antystatyczności i odporności materiału na wysoką temperaturę, dochodzącą nawet do 190 stopni. Kluczowym elementem w realizacji był dla XT25 dobór materiału, który będzie spełniał parametry, ale także bardzo ograniczony czas. Mimo złożoności zlecenia projekt udało się sfinalizować o czasie i to z sukcesem – relacjonuje Marcin Kotarski, współzałożyciel firmy. 

Warto także dodać, że podczas realizacji zamówień, firma XT 25 dba także o środowisko pracując zazwyczaj na PLA – jednym z najbardziej rozpowszechnionych materiałów biodegradowalnych do druku 3D.

Źródło: Biznes Warmii i Mazur/Gazeta Olsztyńska