Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na bezpłatne seminarium on-line pn. Przygotowanie modelu biznesowego Startup’u”, organizowane w ramach projektu „Startup Heroes – platforma dla nowych pomysłów”.

Data: 17 listopada 2022 r., godz. 10.00.


Opis metody Business Model Canvas:
Wykorzystanie metody Business Model Canvas sprawdza się nie tylko w tworzeniu modelu biznesowego startupów, ale także przynosi bardzo dobre efekty w procesie opracowywania nowych ofert usługowych lub produktowych. Pozwala to na skupieniu się na oferowaniu konkretnej wartości dla wybranego, zdefiniowanego segmentu klientów. Jednocześnie ważną częścią kanwy jest określenie strumieni przychodów, dlatego tworzenie innowacji nie rozmywa się z celem, jakim jest przynoszenie zysków.


Program seminarium:
Szablon modelu biznesowego wykorzystywany w metodzie Business Model Canvas pozwoli uczestnikom na zadanie kluczowych pytań i przeanalizowanie pomysłu pod względem najważniejszych aspektów biznesowych. Uczestnicy poznają elementy szablonu, które prowadzący szczegółowo omówi i poda praktyczne przykłady.

Agenda:
10:00-10:15 Wprowadzenie do tematu warsztatów.
10:15-11:00 Różne modele biznesowe, czyli jak zarabiać w biznesie
11:00-11:30 Persona – czym jest i dlaczego warto ją określić przy starcie biznesu?
11:30-11:45 Przerwa
11:45-12:15 Business Model Canvas – co to i do czego służy?
12:15-14:00 Omówienie wszystkich składowych szablonu modelu biznesowego BMC (cz.1) :

  • Propozycji wartości,
  • Segmentów klienta,
  • Kanałów dotarcia,
  • Relacji z klientami,
  • Strumieni przychodów,
  • Kluczowe zasoby,
  • Kluczowe działania,
  • Kluczowi partnerzy,
  • Struktura kosztów,

14:00-14:15 Przerwa
14:15-14:45 Omówienie przykładów i case study startupów z rynku.
14:45-15:00 Co trzeba wiedzieć aby przygotować model biznesowy i na co zwrócić szczególną uwagę?

Prowadzący:
Michał Misztal – Prezes Startup Academy, trener biznesu, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości. W ciągu 12 lat pracy nad rozwojem przedsiębiorczości w Polsce opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż pełniąc następnie rolę Dyrektora Regionalnego AIP. Doradca Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w zakresie budowania ekosystemu wspierania przedsiębiorczości. Zarządzał sprzedażą warszawskich Business Linków – akceleratorów biznesu i przestrzeni coworkingowych. Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców dla których przeprowadził kilkaset godzin doradztwa. Był konsultantem przy kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych, z których wiele zakończyło się powodzeniem. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwoty przekroczyły 20 mln zł. Świetnie czuje się w roli trenera lub prelegenta – prowadził dziesiątki szkoleń i występował na wielu konferencjach biznesowych i startupowych. Ekspert w platformie startowej Startup Heroes.

Rejestracja:
Link do rejestracji: zarejestruj się tutaj.

Organizator:

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny