Kiedy i gdzie:

  • 21 listopada 2023 r., godz: 10:00 – 11:30
  • online

Krajowa Izba Gospodarcza i Szkoła ESG zapraszają na kolejne bezpłatne webinarium dotyczące zrównoważonego rozwoju. Tym razem porozmawiamy o jednym z trudniejszych tematów, czyli o gospodarce obiegu zamkniętego. Nasi eksperci nie tylko przybliżą praktyczne założenia GOZ, ale również wskażą, w jaki sposób pozyskać finansowanie na zbudowanie strategii i jej wdrożenie. Już 21 listopada weź udział w spotkaniu z naszymi ekspertami!

Gospodarka o obiegu zamkniętym jest istotnym elementem działań ESG. Jest to model produkcji i konsumpcji, który polega na dzieleniu się, pożyczaniu, ponownym użyciu, naprawie, odnawianiu i recyklingu istniejących materiałów i produktów tak długo, jak to możliwe. W ten sposób wydłuża się cykl życia produktów. W praktyce oznacza to ograniczenie odpadów do minimum. Kiedy cykl życia produktu dobiega końca, surowce i odpady, które z niego pochodzą, powinny zostać w gospodarce, dzięki recyklingowi. Można je z powodzeniem wykorzystać ponownie, tworząc w ten sposób dodatkową wartość.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła program grantowy dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej, który umożliwia uzyskanie 82 tysięcy złotych na zbudowanie strategii gospodarki obiegu zamkniętego i jej wdrożenie w organizacji.  Dowiedz się, jak aplikować o dofinansowanie oraz co należy zrobić po jego uzyskaniu.

Dla kogo:

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej (województwa: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego lub mazowieckiego z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).


Na spotkaniu z naszymi ekspertami z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego i projektów:

  • Dowiesz się czym jest gospodarka obiegu zamkniętego i co zyskasz wdrażając GOZ w swojej organizacji
  • Poznasz praktyczne wyzwania związane z przygotowaniem strategii GOZ
  • Zrozumiesz w jaki sposób pozyskać finansowanie na realizacje tego projektu
  • Poznasz jakie są założenia programu grantowego PARP
  • Dowiesz się jak przy pogotować wniosek do konkursu grantowego PARP
  • Będziesz miał możliwość zadania pytań ekspertom.


Webinarium poprowadzą:

  • Jolanta Okońska – Kubica, Przewodnicząca Komitetu KIG ds. ESG, ekspertka GOZ, Dyrektor Zarządzająca ENVIPOL.
  • Rafał Tenerowicz – Członek Komitetu KIG ds. ESG, Stratego

Link do rejestracji: zobacz tutaj.