13 i 14 czerwca br. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wraz z instytucjami partnerskimi organizuje bezpłatne warsztaty online dla przedsiębiorców z branży meblarskiej.

Podczas tego wydarzenia będzie się można dowiedzieć m.in. w jaki sposób obniżyć koszt importu zaopatrzeniowego i wziąć udział w przetargach organizacji międzynarodowych czy jak skorzystać z dostępnych instrumentów wsparcia eksportu i promocji. Dyskusje będą też poświęcone perspektywicznym dla eksportu rynkom i sposobom radzenia sobie z barierami w dostępie do rynków pozaunijnych.

Warsztaty skierowane są do firm z branży meblarskiej, które prowadzą działalność na terenie naszego kraju i eksportują swoje produkty lub są zainteresowane wejściem na rynki zagraniczne. Akcelerator branżowy skierowany jest do przedsiębiorstw z dominującym udziałem polskiego kapitału.

Uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego, jakie oferuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Finance, Polski Fundusz Rozwoju, PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A– Fundusz Ekspansji Zagranicznej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A, NCBR, czy Bank Gospodarstwa Krajowego.

Firmy zainteresowane udziałem w warsztatach, prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres: aleksandra.jaworska@mrit.gov.pl.

Nabór potrwa do 7 czerwca 2024 r. 

Do pobrania:

To kolejne warsztaty, które są organizowane dla polskich przedsiębiorców z różnych branż. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy w większości uznali przekazywane im informacje za bardzo użyteczne w ekspansji eksportowej i inwestycyjnej.