22 września odbędzie się w Iławie konferencja dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w sektorze IT. Wydarzenie stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na programistów, które zgłaszają firmy niemalże z każdej branży. Obrazuje także zmiany w podejściu do strategii biznesowych, które nastąpiły w postpandemicznej gospodarce.

Główne założenia konferencji „Jak zacząć pracę w branży IT?”

Podczas spotkania organizatorzy wspólnie z ekspertami podpowiedzą mieszkańcom powiatu iławskiego, jak rozpocząć swoją przygodę z Information Technology oraz jak skutecznie znaleźć pracę w branży bez konieczności przeprowadzki do wielkich aglomeracji miejskich.

Gośćmi wydarzenia będą przedsiębiorcy, osoby zajmujące się na co dzień rekrutacją i budowaniem marki osobistej w IT, trenerzy programowania, samorządowcy oraz przedstawiciele sektora edukacji. W roli prelegentów pojawią się także uczestnicy projektu „Kadry nowoczesnej gospodarki”, którzy ukończyli specjalistyczne szkolenia z kodowania w języku Java i zgłaszają gotowość do podjęcia zatrudnienia.

W Iławie będzie można wysłuchać wystąpienia między innymi Karoliny Kołosowskiej, związanej na co dzień z portalem rekrutacyjnym justjoinit.pl (Start dla juniora. Gdzie warto szukać pracy w IT?) oraz Doris Maklewskiej, trenerki LinkedIn która projektowała w przeszłości strategie rekrutacyjne dla Microsoft i Whirlpool (LinkedIn w praktyce. Najczęstsze błędy, których należy unikać).

Wśród prelegentów pojawią się również Agnieszka Pietrowicz z Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku (Własny pomysł na start-up. Jak rozkręcić dobry biznes w IT?), Rafał Rybnik z Fundacji Cadmus (Zrozum zanim usiądziesz do kodu. Krótko o analizie biznesowej projektów IT) oraz Daniel Maczurek z testuj.pl (Praca w IT to nie tylko programowanie).

Konferencję zamkną wystąpienia Damiana Wojtczaka, iOS Developera, który od niedawna prowadzi swoją firmę z Inkubatora Technologicznego (Z Londynu do Iławy. Dlaczego wybrałem Warmię i Mazury na miejsce pracy zdalnej?), Danuty Turkowskiej, uczestniczki projektu „Kadry nowoczesnej gospodarki”, która zrezygnowała z dotychczasowego zatrudnienia na rzecz branży IT (Przebranżowienie na IT. W jaki sposób zaczęłam pracę jako programistka?) oraz Agaty Steiner-Dembińskiej, która opowie o zachętach dla nowo powstających podmiotów w sektorze (Dlaczego wspieramy tworzenie nowych firm IT w powiecie iławskim?).

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Internecie na fanpage’u Inkubatora Technologicznego pod adresem facebook.com/inkubatortechnologicznyilawa. Początek emisji przewidziano na godzinę 17:00.

Kadry nowoczesnej gospodarki

Konferencja zbiega się w czasie z ukończeniem przez uczestników pilotażowego projektu „Kadry nowoczesnej gospodarki” – cyklu szkoleń z programowania w języku Java.

Od czerwca tego roku grupa 36 osób z powiatu iławskiego poznawała pod okiem trenerów i wysokiej klasy ekspertów tajniki programowania oraz pracy w sektorze IT. Beneficjenci zakończyli szkolenia egzaminem i uzyskaniem certyfikatów potwierdzających nabycie kompetencji umożliwiających pracę na stanowisku Junior Java Developera.

Uczestnicy otrzymali także stypendia a do osób, które rozpoczną pracę w sektorze IT trafią dodatkowo „bony na szybki start”, czyli 10 tys. zł na otwarcie własnej firmy, opłacenie wynajmu mieszkania, przedszkola lub kolejnych szkoleń. Warunkiem otrzymania tych środków jest opłacanie podatków na terenie powiatu iławskiego.

Realizację projektu pilotuje Inkubator Technologiczny w Iławie. Koordynatorem jest Michał Młotek.

Pytania dotyczące przedsięwzięcia kierować można na e-mail kontakt@inkubator.ilawa.pl lub bezpośrednio do pracowników instytucji, która mieści się w Iławie przy ul. Andersa 12.

„Kadry nowoczesnej gospodarki” zostały dofinansowane z rezerwy Funduszu Pracy w ramach działania „Nowe spojrzenie – nowe możliwości”. Wartość projektu wynosi 861 tys. zł. Powiatowy Urząd Pracy w Iławie pozyskał na jego realizację 856 tys. zł.