W zeszłym miesiącu z warmińsko-mazurskiego lotniska skorzystało 13 623 pasażerów. W porównaniu do maja ubiegłego roku, kiedy odprawiono 11 987 podróżnych, tegoroczny wynik oznacza wzrost liczby pasażerów o +13,6%. Jednocześnie jest to rekordowy maj na lotnisku Olsztyn-Mazury.

Będzie jeszcze lepiej

Statystyki napawają optymizmem, ponieważ pokazują sukcesywną odbudowę ruchu pasażerskiego po pandemii Covid-19 i zapowiadają udany sezon wakacyjny.

A tak prezentuje się letni rozkład lotów lotniska w Szymanach, który obejmuje rejsowe połączenia z/do:

• Krakowa realizowane przez LOT w poniedziałki i piątki

• Krakowa realizowane przez Ryanair we wtorki, czwartki i niedziele

• Wrocław realizowany przez Ryanair w czwartki i niedziele

• Dortmund realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty

• Londyn Stansted realizowany przez Ryanair w poniedziałki i piątki

• Londyn Luton realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty

Do tego należy dodać tegoroczną nowość, czyli połączenie czarterowe do tureckiej Antalyi realizowane przez touroperatora – Itaka w środy od 21 czerwca do 20 września br.

Majowy wynik to dobry start sezonu letniego. To także potwierdzenie, że wielu mieszkańców naszego regionu, ale również turystów odwiedzających go, wybiera wygodną i szybką opcję podróży lotniczej z/na Warmię i Mazury. Mamy nadzieję, że tendencja ta utrzyma się a wakacyjne loty czarterowe dodatkowo napędzą ruch na naszym lotnisku – mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Dodatkowym ułatwieniem dla pasażerów podróżujących przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury tego lata jest darmowy transfer autobusowy pomiędzy Szczytnem a lotniskiem, który umożliwia podróżnym przesiadkę np. na pociąg z/do Olsztyna i Ełku.

Źródło: gazetaolsztynska.pl