# Jak Fundusze Europejskie wspierają edukację osób dorosłych na Warmii i Mazurach? 
# Na czym polega zmiana paradygmatu edukacji dorosłych?
Jakie formy wsparcia osób dorosłych pojawią się w nowym programie?

Dowiedz się i zapisz!  

Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur.

Aktualne kompetencje – satysfakcjonująca praca, pozytywne relacje

Kiedy: 26 października 2022 r.

O której: od 10:00 do 14:00

Gdzie: Olsztyn, Kuźnia Społeczna przy ul. Marka Kotańskiego 1

PROGRAM KONFERENCJI:

10:00 Otwarcie konferencji – Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

10:10 Kształcenie osób dorosłych – nowe spojrzenie Komisji Europejskiej  Michał Opieczyński – Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

10:40 Przemiana człowieka w naturalnych doświadczeniach edukacyjnych (prelekcja on-line) – Anna Jera oraz Maciej Bennewicz – Instytut Kognitywistyki

11:10 Siła z natury – odkrywanie swoich mocnych stron, celu i drogi  Piotr Czuryłło – trener edukacji outdoorowej

11:40 Mazurski Uniwersytet Ludowy – lokalna inicjatywa edukacyjna – Adam Waszkiewicz oraz Hubert Górski – Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu (dobra praktyka – projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020)

12:10 Przerwa

12:30 Przemiany u ludzi biznesu – Piotr Cieszewski – mówca, trener przywództwa, zdobywca Mount Everestu

13:00 Przedstawienie funduszy wdrażanych przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w nowej perspektywie 2021-2027 – nowe sposoby wspierania kształcenia osób dorosłych –  Joanna Pietrukaniec i Katarzyna Smólczyńska – Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie


Konferencję poprowadzi Mariusz Korpoliński.

Podczas wydarzenia będą obecni pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, którzy bezpłatnie będą świadczyć usługi konsultacyjne.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU:

  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 21.10.2022 r.
  • Upewnij się, że otrzymałeś e-mail z potwierdzeniem od organizatorów.

Nie czekaj! Liczba miejsc jest ograniczona. 

SYLWETKI PRELEGENTÓW:

Piotr Czuryłło – pierwszy polski prepper, znany z programów BBC, z polskiej, francuskiej i niemieckiej telewizji. Uczy, jak funkcjonować w trudnych warunkach. Prowadzi treningi survivalowe dla różnych grup. Szkoli astronautów  AATC /Analog Astronaut Trening Center / pod nadzorem psychologa, w celu zbadania ich zdolności przetrwania w ekstremalnych warunkach. Jest założycielem Fundacji Polish Preppers Network, jest również jednym z pierwszych prepperów w Europie. Z wielkim entuzjazmem dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami. Podróżnik, płetwonurek, myśliwy, trener survivalu, coach, ratownik, łowca podwodny, człowiek lasu oraz zwolennik powrotu na łono natury. Mieszka z żoną i dziećmi na Warmii w niewielkiej społeczności prepperów. 

Adam Waszkiewicz – absolwent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy i Politechniki Białostockiej, na której ukończył MBA. Od 10 lat związany z ełckim i regionalnym sektorem organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. Doradca zawodowy, w latach 2017–2020 doradca MŚP w zakresie usług szkoleniowych. Założyciel i prezes Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu, którą prowadzi od 2018 roku.

Hubert Górski – absolwent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, na której ukończył m.in. studium doktorskie z nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, obecnie student psychologii biznesu na  Akademii Leona Koźmińskiego. Radny Miasta Ełku. Od ponad 10 lat związany z sektorem organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. Pomysłodawca i współtwórca Centrum Integracji Społecznej AlterCIS w Ełku oraz drugiego w Polsce Sklepu Społecznego. Doradca w zakresie zarządzania organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami społecznymi oraz w zakresie działalności społecznie odpowiedzialnej biznesu. Nauczyciel i wykładowca akademicki. Od 2018 roku związany z Fundacją Wsparcia Nauki i Biznesu.

Piotr Cieszewski – przez 10 lat dyrektor oddziału w korporacji budowlanej Skanska, w roku 2015 ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Obecnie profesjonalny mówca i trener przywództwa. Prowadzi zajęcia z przywództwa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Politechnice Białostockiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także szkoli w firmach i urzędach. Maratończyk, taternik, zdobywca Mount Everest. Ambasador akcji charytatywnej Szlachetna Paczka i Fundacji Ronalda McDonalda. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców. Żonaty, tata dwóch córek.

SYLWETKA KONFERANSJERA:

Mariusz Korpoliński – dziennikarz, aktor, konferansjer. Pracował m.in. w Telewizji Polskiej, Radio 357, Radio Wa-Ma i Polskim Radio Olsztyn. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych, dubbingowych i telewizyjnych. Lektor kilkudziesięciu audiobooków i kilkuset spotów reklamowych. Moderator trudnych debat. Charyzmatyczny komentator sportowy, licencjonowany spiker PZPN. Gospodarz talk-show „Pora Korpola”. Były wykładowca „Pracy aktora z mikrofonem” w Studium Aktorskim w Olsztynie. Trener wystąpień publicznych. Inicjator wydarzeń kulturalnych na Warmii i Mazurach. Zaangażowany w liczne projekty charytatywne, odznaczony Rubinowym Sercem za wieloletnią pomoc niesioną dzieciom z chorobami nowotworowymi. Wokalista zespołu „Joy Forest”. Ojciec trójki dzieci.