Liczba pasażerów, którzy w maju 2022 roku skorzystali z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury okazała się rekordowa w historii warmińsko-mazurskiego lotniska. Na lotnisku w Szymanach obsłużonych zostało bowiem niemal 12 tys. podróżnych, co stanowi +0,4 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego rekordu, osiągniętego w maju 2019 (11934 pasażerów).

W porównaniu z analogicznym okresem w trakcie pandemii, wzrost liczby pasażerów jest jeszcze wyższy i kształtuje się na poziomie +1456 proc. w stosunku do maja 2021 i +16783 proc. w zestawieniu z majem 2020.

Od początku bieżącego roku z Lotniska Olsztyn-Mazury skorzystały w sumie 34832 osoby.

– Wyraźnie obserwujemy rosnące zainteresowanie podróżami lotniczymi, co potwierdzają rosnące statystyki liczby pasażerów Lotniska Olsztyn-Mazury. Liczymy, że w miesiącach letnich, ruch pasażerski w porcie odbuduje się do poziomu z 2019 roku, ostatniego przed pandemia, lub nawet przekroczy nasze prognozy” – mówi Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., spółki zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

Letnia siatka połączeń warmińsko-mazurskiego lotniska obejmuje nie tylko kierunki, które na stałe zagościły w ofercie portu, ale jest również kilka sezonowych propozycji:
– Kraków – całoroczne loty na tej trasie oferowane są przez Polskie Lotnie Lotnicze LOT oraz sezonowo przez Buzz by Ryanair. LOT realizuje loty z/do Krakowa w poniedziałki, piątki i niedziele (oraz okresowo w soboty), natomiast rejsy Buzz by Ryanair odbywają się w środy i niedziele do końca października;
– Wrocław – sezonowe połączenie Ryanair realizowane jest w poniedziałki i piątki do końca października;
– Rzeszów – nowy sezonowy kierunek LOT wystartuje już 17 czerwca br. i będzie realizowany w piątki i poniedziałki do 5 września br.;
– Dortmund – loty na całorocznej trasie Wizz Air odbywają się w poniedziałki i piątki;
– Londyn Stansted – Ryanair oferuje loty do stolicy Wielkiej Brytanii przez cały rok w poniedziałki i piątki;
– Londyn Luton – całoroczne loty na trasie Wizz Air realizowane są w środy i niedziele.

Pełen rozkład lotów, wraz z możliwością zakupu biletów, dostępny jest na stronie internetowej Lotniska Olsztyn-Mazury: www.mazuryairport.pl.