GLS Poland jest jedną z największych firm kurierskich w Polsce. W tym roku otwarto 5 nowych oddziałów, w tym jeden zlokalizowany w województwie warmińsko-mazurskim.

Oddział w Elblągu

Nowo otwarta filia GLS Poland w Elblągu znajduje się przy ul. Lotniczej. Dyrektor operacyjny regionu Wschód GLS Poland podkreśla, że oddział ten to ważna lokalizacja dla GLS, pozwalająca na zwiększenie efektywności w północnej Polsce. – Nowy oddział odciąży filię w Olsztynie i będzie miał duży wpływ również na pracę naszych punktów w województwie pomorskim. Elbląg przejmie część przesyłek, które do tej pory trafiały do naszych lokalizacji Gdańsk-Straszyn i Starogard-Rywałd – mówi Artur Antos.

Dzienna wydajność nowej elbląskiej filii to 2100 paczek doręczonych i 1150 paczek odebranych. Obiekt zajmuje powierzchnię 1310 mkw., ma dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe, dwadzieścia bram kurierskich, a oprócz powierzchni magazynowej znajduje się w nim również część biurowa.

50 lokalizacji w Polsce

Obecnie, po uruchomieniu nowych filii, GLS posiada 50 lokalizacji na mapie Polski. W tym roku firma otworzyła aż pięć nowych oddziałów – w marcu w Zamościu i w październiku w Tarnowskich Górach. W drugim kwartale ubiegłego roku sieć GLS powiększyła się o filie w Jeleniej Górze, Wieluniu, Krośnie i Gryficach, a jeszcze wcześniej powstały lokalizacje GLS pod Starogardem Gdańskim, na północ od Warszawy – w miejscowości Różan koło Ostrołęki oraz w Wodzisławiu Śląskim.

W ramach GLS w Polsce funkcjonuje również blisko 5000 punktów Szybkiej Paczki. Cała sieć Grupy GLS to ponad 120 centrów dystrybucji oraz ok. 1600 oddziałów w Europie, na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie.

Źródło informacji: biznes.newseria.pl

Źródło grafiki: materiały prasowe GLS