Popularna sieć Dino z branży spożywczo-przemysłowej kontynuuje ekspansję w województwie warmińsko-mazurskim. Firma zamierza wybudować w Polsce aż trzy centra dystrybucyjne, z czego jedno z nich powstanie w gminie Biała Piska. Na ten cel Dino chce przeznaczyć łącznie ok. 420 mln zł.

W planach trzy centra dystrybucyjne

Sieć Dino pod koniec września bieżącego roku posiadała w Polsce 2 340 sklepów (na zachodzie znacznie więcej niż na wschodzie), jednak firma wciąż się szybko rozwija. W planach jest budowa trzech centrów dystrybucyjnych. Powstaną one w gminie Biała Piska w województwie warmińsko-mazurskim, Janowie Lubelskim w województwie lubelskim i Morawicy w województwie świętokrzyskim. Na każde z nich sieć wyda około 140 mln zł netto ze środków własnych. Centrum w gminie Biała Piska powinno zostać ukończone w 2025 r.

W każdym centrum dystrybucyjnym znajdą się: mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchy oraz część socjalno-biurowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi, miejscami parkingowymi i instalacją fotowoltaiczną o mocy 1MW. Łączna powierzchnia magazynowa każdego centrum wyniesie około 45 tys. metrów kwadratowych. Budową zajmą się spółki zależne Dino Polska, specjalizujące się w tego typu inwestycjach.

Celem nowych centrów ma być obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci.

Ponad 2 tys. sklepów Dino w Polsce

Sieć Dino ma w całej Polsce 2 340 sklepów. Największa liczba jest w województwie lubuskim – 16,3 placówki na 100 tys. mieszkańców. Z kolei najmniej na Podkarpaciu – tylko 0,4 na 100 tys. mieszkańców. Na Warmii i Mazurach przypada 4,8 sklepu na 100 tys. osób. W minionym kwartale Dino otworzyło 68 nowych lokali, a w ciągu pierwszych trzech kwartałów – 184. Sieć planuje dalszy rozwój. Na koniec 2023 r. całkowita liczba sklepów Dino ma wzrosnąć o kilkanaście procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.