Co słychać w związku z zapowiadaną budową wielkiego centrum rozrywki w Łutynówku pod Olsztynkiem? Inwestorem ma być bardzo znana w Polsce z produkcji odzieży Grupa Ptak, która wybudowała już jedno takie centrum w Rzgowie pod Łodzią. Budowa, na pierwszym etapie, ma kosztować ok. 100 mln zł.

Pierwsze doniesienia o potencjalnej inwestycji pojawiły się w mediach w czerwcu tego roku i oczywiście natychmiast wzbudziły sensację. Tym bardziej, że pojawiające się głosy na ten temat mówiły o największym w Europie rodzinnym parku rozrywki, który ma odwiedzać rocznie nawet milion osób.

Inwestor, Ptak S.A. prowadzi już podobny park rozrywki „Mandoria” w Rzgowie pod Łodzią. To największy w Europie zadaszony park tematyczny, w którym znajdziemy między innymi: familijne rollercoastery, pływające po wodzie łódki, kolejkę górską, unoszące się nad ziemię rowerki, wirujący w porcie galeon, labirynt luster, dwupoziomową karuzelę wenecką, karuzelę łańcuchową oraz karuzele klasyczne.

Potentat branży odzieżowej w Polsce swój park rozrywki pod Łodzią wybudował w sąsiedztwie własnego kompleksu handlowego i hurtowni odzieżowych. Dzięki temu odwiedzający Mandorię często są jego klientami. Ulokowanie kolejnego parku rozrywki pod Olsztynkiem może również okazać się strzałem w dziesiątkę pod względem logistycznym, ponieważ gmina leży w połowie drogi między Warszawą a Trójmiastem.

W celu przeprowadzenia zapowiadanej inwestycji Grupa Ptak kupiła teren dawnego PGR Łutynówko o powierzchni ponad 300 hektarów. Należy dodać, iż do spółki należy większość linii brzegowej jeziora Wenyk. Przedstawiciele inwestora spotkali się miesiąc temu z samorządowcami z powiatu olsztyńskiego i gminy Olsztynek. Efektem tego spotkania są przyjęte przez samorząd olsztynecki uchwały wprowadzające zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, które umożliwiają budowę parku rozrywki.

Otwarcie parku połączone z realizacją pierwszego etapu budowy jest zaplanowane na 2024 rok. Wydaje się to dosyć szybkie tempo, zważywszy na fakt, że samorządy planują inwestycje w przystanek PKP oraz budowę dróg, które umożliwią dojazd do ŁutynówkaCo bardzo istotne, poparcie dla budowy parku pod Olsztynkiem deklarują lokalne władze samorządowe.

To ważna inwestycja, która może dać miejsca pracy. Mam nadzieję, że powstanie zgodnie z zapowiedziami. Będę działał w tym kierunku – powiedział wybrany w niedzielę w wyborach uzupełniających nowy burmistrz Olsztynka, Robert Waraksa.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że w pierwszym etapie realizacji inwestycji w Łutynówku pod Olsztynkiem ma powstać prawie 300 miejsc pracy w gastronomii, przy obsłudze atrakcji i gości, a podwykonawcy prac przy budowie centrum mają być przede wszystkim z regionu Warmii i Mazur.

Tekst na podstawie gazetaolsztynska.pl.