Warmia i Mazury od lat są kolejnym na mapie Polski kandydatem do szybkiego wzrostu
w branży MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions). Niestety ostatnie lata mocno wstrzymały systematyczny trend wzrostowy, ale na pewno go nie zatrzymały. Można nawet rzec, że niektóre obiekty turystyczne na Warmii i Mazurach efektywnie wykorzystały czas pandemii na m.in. przeprofilowanie działalności, zmianę docelowego klienta, a także przeformatowanie głównych kierunków promocji.

Turystyka biznesowa wraca na Warmię i Mazury

Turystyka biznesowa na Warmii i Mazurach rośnie w siłę i w tym sezonie wraca do gry o klienta. Najwięcej spotkań MICE w regionie odbywa się późną wiosną i jesienią, zatem dopiero końcówka tego roku przyniesie nam liczby, które potwierdzą obecne, bardzo optymistyczne prognozy dla branży turystycznej. Warmia i Mazury ma w ofercie bogatą ofertę hotelową – od dużych kompleksów po te bardzo kameralne. I właśnie na Warmii i Mazurach można zaobserwować, że turysta biznesowy coraz częściej wybiera hotele, które może nie oferują tysięcy miejsc noclegowych, ale domową atmosferę i szczerą gościnność. Z kolei spokój małych miejscowości sprzyja nie tylko twórczej pracy, ale i wypoczynkowi.

Infrastruktura też jest ważna

Przyroda i natura to nie wszystko – ważna jest również infrastruktura, która dla organizatorów spotkań MICE jest niezbędna. W regionie przybywa pól golfowych, prywatnych kortów tenisowych, agencji incentives, hoteli butikowych. Z pewnością dalszy rozwój branży MICE na Warmii i Mazurach jest bezpośrednio powiązany także z coraz większą liczbą połączeń lotniczychz regionalnego lotniska Szymany. Od początku 2022 roku z usług Lotniska Olsztyn-Mazury skorzystały w sumie 34832 osoby. W biznesowym ruchu turystycznym szczególnie cenne okazały się połączenia do Wrocławia, Krakowa, a także Rzeszowa.