Dzisiaj dużo się mówi o Internecie Rzeczy (IoT)., technologii Blockchain, SmartCity, 5G itd. Aby w pełni wykorzystać obecne możliwości związane z transformacją Przemysłu 4.0 niezbędne są aktywne działania w zakresie profilowania, specjalizacji i integracji polskiego przemysłu cyfrowego w sposób odpowiadający jego możliwościom i aspiracjom. Sektor cyfrowy ma coraz większy wpływ na innowacyjność całego przemysłu i infrastruktury. Staje się kluczowym czynnikiem wpływającym na konkurencyjność oraz wzrost gospodarczy.
 
CoperniCoin Blockchain Event, czyli nowe technologie dla biznesu i administracji to możliwość poznania możliwośći wykorzystania technologii Blockchain. Nie zabraknie również dyskusji na temat branży i jej najlepszych praktyk w biznesie i administracji. Wydarzenie rozpocznie się w dniu 19 lutego o godz. 11 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie, (ul. 1 Maja 5).
 
Więcej informacji oraz rejestracja pod nr tel. 89 521 94 32 bądź mailowo: m.lentacz@warmia.mazury.pl
 
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI:
10:00-11:10    – Otwarcie Konferencji: Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego
11:10-12:00    – Od kryptowalut do tokenizacji – jak się zmieniał najszybciej rozwijający się rynek świata i co nas jeszcze może czekać?: Krzysztof Piech, profesor nadzwyczajny doktor habilitowany nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, startupowiec, bitcoinowiec.
12:00-12:15    – CoperniCoin, Publiczny token okolicznościowy: Maciej Bułkowski, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
12:15-12:45    – Instalacja i zarządzanie portfelem do obsługi CopeniCoin: Herman Sadik, ITeLAB
12:45-13:15    – Przerwa kawowa
13:15-14:30    – Praktyczne wykorzystanie technologii blockchain Projekt „B1X” Premiera systemu „B1X” autorskiego systemu opartego na plaformie XRP the Digital Asset for Payments.
– Prezentacja systemu i wartości, możliwości i skali potencjału zastosowań wdrożeniowych. System B1X to jedyna w swoim rodzaju, międzynarodowa platforma społecznościowa, której fundamentem jest Interledger Protocol, dzięki któremu wszystkie waluty i kryptowaluty mogą być transferowane i wymieniane w pakietach, niczym informacje: Kuba Błądek – Freelancer, Developer platform blockchain
Projekt „2.0 CarPlus” Projekt „2.0 CarPlus” optymalizacja wykorzystania aut, system oparty na platformie Blockchain Waves. 2.0 CarPlus to Platformowe rozwiązanie IT (aplikacja na platformie blockchain) dla mieszkańców aglomeracji miejskich chcących czasowo udostępniać jak i wypożyczać samochody. Celem systemu jest dostarczenie platformy zmniejszającej koszty ekonomiczne posiadania auta przez dzielenia się czasem użytkowania aut w obrębie aglomeracji miejskich: Radosław Krzycki, ITeLab, Szymon Fiedorowicz, Treesat sp.z o.o.
Microsoft Azure – Uruchom swój blockchain w 15min – Przykłady wykorzystania Blockchaina: Tomasz Kozar, Microsoft
14:30 -15:30    – Dyskusja – możliwości wykorzystania rozwiązań opartych na technologii blockchain w zadaniach realizowanych przez biznes i administrację.