Chińscy inwestorzy zainteresowani poncjałem Warmii i Mazur

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polsko-Chińskiej Głównej Izby Gospodarczej "SinoCham" zapoznali się z możliwościami współpracy gospodarczej z regionem Warmii i Mazur. Organizatorem wydarzenia był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.
Na zaproszenie marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina na konferencji proinwestycyjnej spotkali się przy jednym stole samorządowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji wsparcia biznesu z Polski i Chin.

Przedmiotem rozmów były nowe projekty gospodarcze oraz rozwój już istniejących. Polsko-Chińska Generalna Izba Handlowa (SinoCham) jest dwustronną organizacją samorządu gospodarczego, reprezentującą interesy handlowe członków w niej stowarzyszonych w zakresie prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Celem SinoCham jest wsparcie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych między Rzecząpospolitą Polską a Chińską Republiką Ludową oraz ochrona i wsparcie polskich interesów gospodarczych w Chinach i chińskich interesów gospodarczych w Polsce, rozwój przedsiębiorczości i postępu gospodarczego, w tym poprzez rozwój i rozpowszechnianie narodowych tradycji Polski i Chin. Izba rozpoczęła działalność 14 marca 2019 roku.

Zadania:
- stworzenie platformy do dialogu dla biznesu i rządów Polski oraz Chin,
- pomoc chińskim i polskim przedsiębiorstwom w nawiązywaniu kontaktów biznesowych,
- organizowanie wyjazdów i spotkań biznesowych oraz zachęcanie większej liczby chińskich firm do inwestowania w Polsce,
- zachęcanie firm członkowskich do działania zgodnie ze społeczną odpowiedzialnością biznesu,
- stworzenie platformy do kontaktów biznesu z rządem.

W jej skład wchodzi obecnie ponad 40 członków reprezentujących różnorodne branże, do których można zaliczyć m.in. infrastrukturę, farmację, telekomunikację, finanse, przetwórstwo żywności czy produkcję maszyn.

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej znajdziesz tutaj.

  
Akceptuję