Przewagi inwestycyjne Warmii i Mazur. Perspektywy rozwoju dla branży drzewnej i meblarskiej.

Już w najbliższy piątek w olsztyńskim Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” spotkają się przedstawiciele samorządu, biznesu i świata akademickiego, aby podczas debaty towarzyszącej kampanii promocyjnej realizowanej w ramach projektu „Promocja Gospodarcza Warmii i Mazur 2017+” rozmawiać o gospodarczych walorach regionu.

Tematem przewodnim będzie jedna z trzech inteligentnych specjalizacji Warmii i Mazur – drewno i meblarstwo, które – obok produkcji żywności wysokiej jakości oraz ekonomii wody – jest niezwykle ważnym ogniwem gospodarki regionu. Warmia i Mazury to nie tylko czyste powietrze i piękne krajobrazy – to także serce polskiego meblarstwa, region o najwyższej koncentracji producentów mebli w Europie.

Przetwórstwo drewna i produkcja mebli mają na Warmii i Mazurach swoją długoletnią tradycję. Działalności firm meblarskich sprzyja potencjał regionu, w postaci naturalnych zasobów leśnych, a także walorów gospodarczych województwa.

Podczas debaty uczestnicy dyskusji będą starali się wskazać te atuty regionu, które wspierają rozwój firm już obecnych na Warmii i Mazurach, a także przyciągają nowych inwestorów ze szczególnym uwzględnieniem branży meblarskiej. Jej dynamiczny rozwój i sukcesy sprawiają, że branża meblarska stała się wizytówką Warmii i Mazur nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Gościem specjalnym debaty będzie Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pan Gustaw Marek Brzezin. Dziennik Gazeta Prawna jest patronem medialnym wydarzenia. 

Jeżeli jesteś zainteresowany zadzwoń 89/512-51-90 lub napisz: m.kedziorska@warmia.mazury.pl

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej znajdziesz tutaj.

  
Akceptuję