Warmia i Mazury meblarską potęgą są i basta!

W poniedziałek, 29 października br. w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie przedstawiciele firm związanych z produkcją i przetwórstwem drewna, a przeze wszystkim meblarstwa, spotkali się na konferencji pn.: „Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach – perspektywy inteligentnej specjalizacji”.

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem konferencji była Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Oficjalnego otwarcia dokonali Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Jan Szynaka - prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli i właściciel Grupy Szynaka.

Gośćmi specjalnymi byli  Tomasz Wiktorski, manager programu Polskie Meble w Polskim Funduszu Rozwoju oraz Michał Chwieduk z Agencji Rozwoju Przemysłu. Przedmiotem ich prelekcji była akceleracja branży meblarskiej oraz granty na transfer technologii. Podczas wydarzenia poruszone zostały także tematy związanie automatyzacją produkcji meblarskiej, prawami własności intelektualnej oraz elementy marketingu targowego. Ponadto Dyrektor Regionu Warmińsko Mazurskiego BGK Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawił  możliwości finansowego  wsparcia eksportu i  ekspansji zagranicznej. Natomiast przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie przedstawił uczestnikom spotkania z zasady  korzystania z Pożyczki Inwestycyjnej z Premią.

Spotkanie, było dobrą okazją do pokazania dynamicznego  rozwoju polskiego meblarstwa, które  wg danych  za dwa pierwsze kwartały 2018 r. jest już drugim producentem mebli w Europie (po Niemczech). Przegoniliśmy już Włochów, którzy przez wiele lat stanowili dla Polski konkurencję nie do pokonania. Warto również podkreślić, że na Warmii i Mazurach jest największa koncentracja producentów mebli w Europie.  Wydarzenie było doskonałą okazją do networkingu dla przedsiębiorców, reprezentantów organizacji branżowych, firm eksperckich oraz doradczych.

      

       

       

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej znajdziesz tutaj.

  
Akceptuję