Grunwald się rozbudowuje.

W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podpisano umowę na dofinansowanie II etapu budowy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.  Inwestycję zrealizuje firma Carpathia Industries z Warszawy. 
- Będzie to ważna inwestycja nie tylko w skali regionu, ale także kraju – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Potwierdzają to rokrocznie turyści tłumnie odwiedzający pola grunwaldzkie przy okazji inscenizacji bitwy. Stąd usilne starania samorządu województwa, aby pozyskać dofinansowanie na budowę całorocznego muzeum. Nasze skuteczne negocjacje i działania związane z Kontaktem Terytorialnym okazały się tutaj kluczowe. Całkowity koszt projektu to ponad 19 mln zł, z czego 6,7 mln zł będzie pochodzić z budżetu samorządu województwa. Inwestycja polegać będzie na budowie nowoczesnego budynku muzealnego, w którym znajdą się wystawy dostosowane do potrzeb XXI wieku. Dodatkowo obiekt pomieści administrację, pracownie naukowe, bibliotekę, nowoczesny magazyn muzealiów.
Całkowita powierzchnia muzeum przekroczy 3,5 tys. m. kw. Rozbudowa, przebudowa i remont budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku ma zakończyć się w lipcu 2020 roku.

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej znajdziesz tutaj.

  
Akceptuję