Projekt dotyczy budowy zakładu produkującego okna, drzwi i fasady z aluminium.

Inwestycja powstanie w Nidzicy na działce o powierzchni 5,81 ha objętej granicami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Czytaj więcej...

Spotkania biznesowe dla szeroko rozumianej branży budowlanej + stolarki otworowej i wykończeniowej odbędzie się 8 maja 2017 roku w Sztokholmie.

W śniadaniu mogą uczestniczyć co najmniej 3 firmy z regionu oraz zainteresowani współpracą przedsiębiorcy i instytucje otoczenia biznesu ze Szwecji.

Czytaj więcej...

Zakład Drobiarski „Lech Drób” sp. z o.o. otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycja polega na budowie kompleksu hal produkcyjnych i wyposażeniu ich w linie technologiczne najnowszej generacji do uboju i rozbioru drobiu, chłodzenia i mrożenia wyrobów gotowych.

Czytaj więcej...

Okazją do przedstawienia dobrych praktyk rozwojowych w gminach oraz podkreślenie roli gmin w kontekście instytucjonalnej sprawności była konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego” w Olsztynie.

Podczas wydarzenia dr hab. Eugeniusz Sobczak, prof. Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej przedstawił ranking pt.: „Laureaci XIII Konkursu JST zrównoważonego rozwoju edycja 2016”. Podczas prezentacji omówione zostały osiągnięcia gmin, które w oparciu o przyjęte kryteria znalazły się w pierwszej dziesiątce województwa warmińsko-mazurskiego (w podziale na gminy wiejskie, wiejsko-miejskie oraz miejskie).

Czytaj więcej...

„Otwarci na Skandynawię" jest kolejnym etapem promocji gospodarczej samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, która jest skierowana na biznes z krajów skandynawskich. Tym razem poszukujemy firm z regionu zainteresowane eksportem do Norwegii lub podwykonawstwem na rzecz tamtejszych firm.

Dotychczasowe działania samorządu opierały się przede wszystkim na misjach przyjazdowych i wyjazdowych, bezpośrednich spotkaniach i kontaktach oraz kampaniach promocyjnych. Na potrzeby inwestorów z Europy oraz naszego kraju przygotowano ponadto nowe narzędzie – kalkulator inwestycyjny, w którym można porównać koszty pracy oraz ulgi podatkowe w poszczególnych państwach.

Czytaj więcej...